Leden loopgroep Dokkum actief in Tzum

Zaterdag 22 januari waren 3 leden van onze loopgroep naar Tzum gereisd om daar aan de plaatselijke loop deel te nemen. De weersomstandigheden waren ideaal en er was een groot deelnemersveld, meer dan 350 lopers kwamen op deze goed georganiseerde loop af. De lopers kon kiezen uit de afstanden van 21.1 km, 16.1 km, 10.2 km, 5.5 km en de jeugd kon een keuze maken tussen de 2400 meter of 1200 meter.

De drie leden van onze loopgroep Jaap Baalbergen, Dedde de Jong en Jelle Pranger gingen van start op de 16.1 km. Jaap Baalbergen en Dedde de Jong bleven de gehele afstand bij elkaar en liepen een vrij constant tempo. Beide lopers zijn alweer met hun  opbouw bezig voor de marathon die ze dit jaar gaan lopen. Jaap gaat naar Berlijn en Dedde loopt de marathon van Rotterdam .

Een prachtig parcours op de 16.1 km waarbij Jaap en Dedde een prima resultaat neerzetten. Ze bleven keurig onder de 1.15.00 uur op deze afstand en gingen in een tijd van 1.14.03 gezamenlijk onder het finish doek door.

Op een kleine 4 min achter dit tweetal zou Jelle Pranger over de finishlijn gaan. Hij had zijn eigen tempo gelopen en kon goed verdelen. Hij liep een tijd van 1.18.34 uur.

Sportgroet Roelof