SBS Sneek 29-08-'09 Print E-mail


Thea van der Meulen in actie bij Sneek - Bolsward - Sneek

Zaterdag werd de loopklassieker Sneek-Bolsward-Sneek voor de 40ste keer georganiseerd. Ook dit jaar veel deelnemers aan de start met 600 lopers, die op verschillende afstanden konden lopen was de organisatie dan ook zeer tevreden.

De start en finish waren op de kunstbaan van atletiekvereniging AV Horror en bij deze loop gaan de Dames eerder van start dan de Heren. Het parcoursrecord tussen de dames en de heren is 11:48 minuten, zodat de dames ook 11:48 minuten eerder van start gaan.

Thea van der Meulen uit Dokkum en lid van Loopgroep Dokkum e.o. ging van start op de afstand van 20 kilometer. Met veel tegenwind richting Bolsward besloot Thea om in een groep te blijven lopen en als groep een waaier te vormen, dat zie je ook veel bij wielrennen, om zo tegen de wind in te lopen en elkander af te wisselen van koppositie. Thea bleeft de eerste 8 kilometer bij deze groep en had toen iets meer macht in haar benen en liep zo van deze groep vandaan.

Met een doorkomsttijd van 52:26 min op de 10 km, kon ze met de wind in de rug de weg terug nog een iets hoger tempo lopen. Thea zou het tweede gedeelte dan ook sneller lopen en haalde daardoor ook nog verschillende dames onderweg in. Het tweede gedeelte van Bolsward naar Sneek ging in een tijd van 49:37 en met een eindtijd van 1:41:03 werd zij 8ste in de categorie Dames 35+. 




Thea van der Meulen nr 146 vlak na de start


Sportgroet Roelof Elzinga